Biuru_nuoma_kaune_BLC2_vieta_B-07a7d44ad0c77139b5acd23bbe1277c0.jpg
Naujienos
2020 09 14
Kauno biurų centras BLC2 siekia pirmojo Lietuvoje „Fitwel“ sertifikato

SBA grupės nekilnojamojo turto inovacijų bendrovė „Urban Inventors“, pernai užbaigusi modernaus Kauno biurų centro BLC 2 plėtrą, siekia pirmojo Lietuvoje darbuotojų gerovės ir sveiko pastato sertifikato „Fitwel“. Tai būtų pirmasis biurų pastatas, kurio bendrosiose erdvėse daugiausiai dėmesio būtų skirta žmonių savijautai.

„Fitwel“ sertifikatą BLC 2 pastatui ir jo bendrosioms erdvėms tikimasi gauti iki šių metų pabaigos. Šiuo metu verslo centras yra audituojamas.

„Siekiame praplėsti tvarumo sąvoką, dėmesį sutelkdami į darbuotojų fizinę bei emocinę savijautą. Šį tikslą smarkiai užaštrino ir pasaulį apėmusi koronaviruso COVID-19 pandemija, dėl kurios poreikis dirbti savo darbo vietoje neišnyko, tačiau susirūpinimas darbo sąlygomis tik padidėjo. Mūsų siekis – sukurti tokią darbo aplinką, į kurią ne reikėtų, o norėtųsi ir būtų saugu sugrįžti. Tikimės, kad pirmieji Lietuvoje gausime tai patvirtinantį „Fitwel“ sertifikatą“, – sako Giedrius Muliuolis, „Urban Inventors“ komercijos padalinio vadovas.

Sveikų, į darbuotojų gerovę orientuotų pastatų siekia lyderiai

Tarp „Fitwel“ sertifikatą turinčių užsienio projektų yra tokie verslo centrai kaip „Bank of America Tower“ Hiustone (JAV), naujoji „Bloomberg“ būstinė Niujorke (JAV), „Cirque de Soleil International“ būstinė Monrealyje (Kanada) ar naujasis SEB biuras Stokholme „Arenastaden“.


Keldamas reikalavimus tokį sertifikatą norintiems gauti pareiškėjams, pasaulinis „Fitwel“ standartas remiasi daugiau nei 5 tūkst. įvairių mokslinių tyrimų rezultatais, apibrėžiančiais įvairių pastato ir jo aplinkos aspektų įtaką žmogaus psichinei ir fizinei sveikatai, savijautai ir gerovei.


„Fitwel“ Ambasadorius, „VESTA Consulting“ atstovas Eugenijus Šapel pastebi, jog COVID-19 paskatino greičiau keisti komercinio nekilnojamojo turto savininkų požiūrį į darbuotojų gerovę, atsigręžti į žmogiškuosius išteklius.
„Turime sertifikavimo sistemas lyderes BREEAM ir LEED, kurios pastatus vertina tvarumo, išteklių naudojimo efektyvumo prasme, tačiau mažiau dėmesio kreipiama į juose dirbančiųjų gerovę. COVID-19 plitimas verčia nerimauti dėl savo sveikatos ir saugumo, o „Fitwel“ standartas padeda susitelkti į pagrindinius žmogaus poreikius ir užtikrinti gerąją patirtį“, – teigia ekspertas.


Vanduo, sveikas maistas, judėjimas

Pasak G. Muliuolio, vadovaujantis pagrindinėmis FITWEL kategorijomis, kurių pritaikymas skatina darbuotojų produktyvumą, kuo didesnis dėmesys BLC 2 bus skiriamas dirbančiųjų verslo centre komfortui, aktyvumui bei sveiką aplinką kuriantiems sprendimams: išskirtinis dėmesys bus sutelktas į sprendimus, kurie padeda gerinti darbuotojų sveikatą, mažinti sergamumą, gerinti savijautą (well-being), užtikrinti saugumą. Taip pat bus užtikrinamas geriamojo vandens prieinamumas bendrosiose erdvėse, plečiamas sveiko maisto pasirinkimo asortimentas bei didinamas fizinis dirbančiųjų aktyvumas įvairiomis iniciatyvomis.


Siekiant atitikti „Fitwel“ sertifikato standartą taip pat vertinama pastato lokacija, geras jo pasiekiamumas ir pėsčiomis, ir viešuoju transportu, šalia pastato esančios erdvės, kurių paskirtis turėtų būti rekreacinė.
„Be kitų svarbių dalykų, tokių kaip viduje cirkuliuojančio oro kokybė, temperatūra bei natūralios šviesos kiekis, BLC dirbantiems žmonės sudarysime galimybes vietoje profilaktiškai pasitikrinti sveikatą, sportuoti, įrengsime bokso salę su budinčiu treneriu – tiesiog energijai išlieti. Šiuo metu deramės su ekologiniais ūkiais, iš kurių bus perkami vaisiai, uogos, žalumynai bei daržovės, jais vaišinsime biurų darbuotojus. Ir tai tik pradžia – siekiame būti puikiai subalansuotas, geriausias verslo centras darbuotojams Lietuvoje“, – teigia G. Muliuolis.


BLC 2 verslo centrą Kaune, šalia SBA atnaujintos Vienybės aikštės, plėtoja bendrovė „Urban Inventors“, Vilniuje administruojanti verslo slėnį „Green Hall“. SBA investicijos į BLC 2 ir Vienybės aikštę siekia apie 40 mln. eurų.
SBA verslo grupė yra viena didžiausių šalyje. Jai priklauso NT inovacijų bendrovė „Urban Inventors“, plėtojanti verslo slėnį „Green Hall“ Vilniuje ir BLC ir BLC 2 verslo centrą Kaune, taip pat investicijų valdymo bendrovė „Capitalica Asset Management“, kuri Kaune valdo verslo centrą „Kauno Dokas“, Vilniuje – „135“ ir plėtos modernų biurų kompleksą „Verde“ Rygos Skanste rajone, netoli miesto centro. SBA baldų gamybos grupę sudaro „SBA baldų kompanija“, valdanti „Klaipėdos baldus“, „Šilutės baldus“, „Germaniką“, „Visagino liniją“, „Mebelain“, taip pat „Kauno baldai“. SBA tekstilės sektorių sudaro „Utenos trikotažas“ kartu su „Šatrija“ ir „Mrija“.

Susijusios naujienos


Domina biurų nuoma Kaune?
Kviečiame susisiekti visais Jums rūpimais klausimais