blc_16-7838d8e7231bafd71b61012720a94637.jpg
Naujienos
2021 03 07
Pirmasis Baltijos šalyse „Fitwel“ sertifikatas

„Šis sertifikatas – milžiniškas pasiekimas, rodantis, kad einame teisinga kryptimi, orientuodamiesi į pastatuose dirbančius žmones. Visas nekilnojamojo turto pasaulis jau kurį laiką kalba ne apie pastatų išorę, o jų vidų – kokią įtaką jie daro žmogaus gerovei ir produktyvumui, apie tai ir yra „Fitwel“. Iki pandemijos dominavęs požiūris „darbuotojas darbui“ pereina į „darbas darbuotojui“ etapą. Verslo centrai, orientuoti į darbuotojus ir jų gerovę, netolimoje ateityje taps įprasta praktika, kurianti „win-win“ situaciją. Darbuotojams – tai pagerėjusi fizinė ir emocinė sveikata, darbdaviams – tai pakilęs efektyvumas ir produktyvumas, galimybė pritraukti naujus talentus ir gerinti savo įvaizdį, o biurams – išaugusi nuomojamo ploto vertė rinkoje“, – sako „SBA Urban“ valdybos pirmininkas Lionginas Šepetys.

Didžiausias dėmesys – sveikatai ir gerovei

Pasak SBA strateginio marketingo direktoriaus Nerijaus Kalinausko, nuo pat BLC 2 projekto pradžios buvo gvildenamos idėjos, kaip prisidėti prie verslo centro bendruomenės gerovės, sveikatos ir produktyvumo. „Vadovaujamės įsitikinimu, kad padėdami kitiems mes augame patys, taigi šiuo sudėtingu laikotarpiu siekiame padėti BLC 2 nuomininkams išlaikyti darbuotojų produktyvumą, o darbuotojams – emocinę ir fizinę pusiausvyrą. „Fitwel“ – tai kelrodis, kaip daryti tą sistemingai ir, svarbiausia, pagrįstai, nes kiekvienas veiksmas yra paremtas pasauliniais gerovės („wellbeing“) tyrimais“, – teigia N. Kalinauskas.

Jis atskleidžia, jog siekiant sertifikato buvo parengtos ir įgyvendintos net 68 strategijos, apimančios tokius verslo centro bendruomenės gerovės aspektus, kaip vandens ir supančios aplinkos kokybė, fizinio aktyvumo skatinimas, poilsio erdvės. Be to, dėmesys skirtas ir visam žmogiškųjų išteklių sektoriui siekiant atkreipti dėmesį į darbuotojų gerovės klausimus ir produktyvumo didinimą. 

„Fitwel“ sertifikatas suteikiamas trejiems metams, kurių metu vyksta tarpiniai patikrinimai, tačiau „Fitwel“ ambasadorės, „SBA Urban“ paslaugų vystymo projektų vadovės Rūtos Vismantės teigimu, bet kokiu atveju sustoti nesiruošiama.

„Sertifikatas yra ne tik patvirtinimas – jis yra ir įsipareigojimas nesustoti ir judėti toliau. Pirmaisiais metais pradėtas fizinio aktyvumo iniciatyvas planuojame pastiprinti naujais sprendimais – pasirūpinti ir emocine bendruomenės sveikata. Pradėjome bendradarbiauti su geros savijautos programos kūrėjais, siekiame ne tik edukuoti apie emocinio balanso svarbą bei būdus jį išlaikyti, bet ir suteikti prieinamą psichologo konsultaciją nuomininko darbuotojams“, – teigia R. Vismantė.

Tarp darbuotojų gerove besirūpinančių ir žymiausių „Fitwel“ sertifikatą turinčių užsienio projektų yra tokie verslo centrai, kaip „Bank of America Tower“ Hiustone (JAV), naujoji „Bloomberg“ būstinė Niujorke (JAV), „Cirque de Soleil International“ būstinė Monrealyje (Kanada) ir naujasis SEB biuras Stokholme „Arenastaden“.

Susijusios naujienos


Domina biurų nuoma Kaune?
Kviečiame susisiekti visais Jums rūpimais klausimais